השף האורגני - אלעד להב
השף האורגני - אודות
מאת: טניה להב

המסע שלנו אל החלקה האורגנית מתחיל בחלום של ילד להיות לשף, עובר בלימודים קולינריים בארה"ב, בחתונה, במסעדת שף פרטית, בהקמת משפחה ובחזרה הביתה לכפר חגלה.

"השף האורגני'' הוא הבחירה שלנו, טניה ואלעד להב, באורח חיים שבמרכזו המשפחה והבריאות, ששורשיה טמונים באוכל שאנחנו צורכים. הסיפור מתחיל באלעד, דור שלישי למשפחת חקלאים בכפר חוגלה, שכבר בגיל חמש חלם להיות שף. אחרי השירות הצבאי, החל לימודים קולינריים בארה"ב בבית הספר למלונאות וקולינריה במיאמי, פלורידה. הכרנו בניו-יורק, טיילנו בעולם ובלוס אנג'לס נחשפנו לאוכל האורגני, כשאלעד עבד ב "Sona'', המסעדה המפורסמת של השף דיויד מיירס. תפריט המסעדה התבסס על תוצרת טרייה שהגיעה מדי יום ממגדלים אורגניים ברחבי קליפורניה.

עם החזרה לארץ הקמנו קייטרינג בוטיק לאירועים קטנים, ''אלעד להב הפקות קולינריות", עם תפריט ועיצוב שהשתנו בהתאם ללקוח. שנה אחרי שנויה, בתנו הבכורה נולדה, הגשמנו חלום ופתחנו את "ג'ולייט קיטשן", מסעדת שף ברמת השרון. הביקורות שיבחו את המסעדה, יצירה משותפת שלנו שזכתה להצלחה. היקף העבודה גדל ואיתו השעות שבילינו בעבודה, כמעט שלא ראינו את נויה. הבנו שהגשמת חלום אחד פירושה ויתור על אחר, חלום חיי המשפחה השלווים. החלטנו לעצור.

חזרנו לכפר חוגלה, אל הבית והשדות שבהם אלעד גדל. התחלנו לצרוך מזון אורגני, שאת חלקו גידלנו בחצר הבית. במקביל הרחבנו את הידע שלנו בתזונה בריאה, בחקלאות האורגנית ו- Permaculture. הקולינריה תמיד הייתה בלב העשייה שלנו והבנו שעבורנו הדרך לחיים בריאים מתחילה בתזונה. אחרי שאיליי נולד התקבלה ההחלטה לחזור להיות עובדי אדמה.

בחודשים הראשונים עבדנו לבד, קמנו בבוקר ויצאנו אל השדה, עיבדנו חלקה של שני דונם, גידלנו חסה ועשבי תבלין והוצאנו את הילדים מהגן. אחרי שהכשרנו חלקה נוספת התחלנו למכור ירקות עונתיים טריים הישר מהחלקה האורגנית בסוכה שהקמנו בתוך השדה. גילינו קהל לקוחות שיחד אתנו התאהב מחדש בירקות ובפירות עם טעם של פעם, באווירה הממכרת של הטריות, בהכרות הישירה עם החקלאי. עם הגשמים הראשונים והבוץ, לבקשת הלקוחות, פתחנו את החנות האורגנית בכניסה לכפר חגלה. את המבנה שיפצנו בארבע ידיים והפכנו אותו לחנות צבעונית ומטריפה.

אנחנו שואפים לגדל את המגוון העונתי הרחב ביותר ומציעים ללקוחות שלנו מבחר ירקות ופירות טריים ללא פערי תיווך, ישירות מהמגדל לצרכן. ''השף האורגני" משלב את החיבור לשורשים, לאדמה ולגוף עם הידע הקולינרי של אלעד. אנחנו שמחים להעביר הלאה את החוויות שלנו מהחלקה האורגנית, לפגוש את הלקוחות בשדה, לאפשר לילדים לקטוף, להבין שהטבע מספק לנו טעמים מבלי שנתערב ולהעשיר את הארוחות במתכונים של השף האורגני, אלעד להב.